Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 18 PAŹDZIERNIKA. Jarosław Pucek sugeruje wyborcom PiS, by nie głosowali na Tadeusza Zyska

#Wybory 2018 #Poznań #przegląd prasy #Jarosław Pucek #Tadeusz Zysk #PiS #Partia Razem #Przemysław Hinc

SEWERYN LIPOŃSKI
18 października 2018

- Głosowanie na Tadeusza Zyska jest de facto głosowaniem na Jacka Jaśkowiaka. Zysk nie ma z nim w II turze szans, nie dzisiaj, nie teraz i nie w Poznaniu – mówi Jarosław Pucek, kandydat komitetu Dobro Miasta na prezydenta Poznania, w rozmowie w Radiu Poznań.

Poza wywiadem z Puckiem w dzisiejszym przeglądzie mediów mamy m.in. debatę kandydatów w Polskim Radiu, podsumowanie czterech lat pracy poznańskich radnych i kolejne zapowiedzi Tadeusza Zyska oraz Partii Razem.

POLSKIE RADIO 24

Kolejna przedwyborcza debata – tym razem na antenie Polskiego Radia.

W kolejnej przedwyborczej debacie Polskiego Radia 24 spotkali się kandydaci na prezydenta Poznania. Zabrakło ubiegającego się o reelekcję włodarza miasta Jacka Jaśkowiaka.

W pierwszej części debaty odbyła się autoprezentacja kandydatów, w kolejnej przedstawili oni swoje pomysły na rozwój miasta oraz poprawę życia jego mieszkańców.


CAŁA DEBATA DO ODSŁUCHANIA: Debata kandydatów na prezydenta Poznania

GŁOS WIELKOPOLSKI

Szef rady miasta Grzegorz Ganowicz podsumował pracę radnych w kończącej się kadencji.

- Niestety ogólnopolska polityka wpływała na obrady rady – ubolewa Ganowicz, choć zastrzega, że to jego subiektywna ocena. - W tej kadencji pojawił się też pewien zwyczaj. W przerwach sesji radny PiS, Janusz Kapuściński grał na fortepianie w Sali Białej. (…)

Gdy trzeba, radni interweniują, często na wniosek samych mieszkańców. W tej kadencji zgłoszono ponad 2,3 tys. interpelacji i ponad 1,3 tys. zapytań. Niezmiennie rekordzistą w tej kategorii jest Michał Grześ z PiS, który napisał 378 interpelacji.


CAŁY TEKST: Poznańscy radni pracowali w 17 komisjach, przyjęli 1400 uchwał

Jest też komentarz Norberta Kowalskiego, który kpi z „inwestycyjnego kabaretu”, jaki politycy fundują nam tuż przed wyborami.

(…) Przez cztery lata w Poznaniu nie działo się aż tyle, co przez ostatni tydzień. Kwestia szpitala dziecięcego była nierozwiązana przez lata, a tymczasem kilka dni przed wyborami podpisywana jest umowa na budowę.

O tramwaju na Naramowice przez cztery lata można było tylko pomarzyć. A zaraz ma być wbita pierwsza łopata. O tunelu na Plewiska mówi się od lat, lecz ważne decyzje finansowe w tej kwestii zapadają na ostatniej sesji przed wyborami.


GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Tu również podsumowanie kończącej się kadencji rady miasta. Z dodatkowymi liczbami dot. frekwencji.

Jak mówi przewodniczący Grzegorz Ganowicz, radny Zjednoczonej Lewicy Henryk Kania wziął udział w 1637 głosowaniach spośród wszystkich 1653. To oznacza, że był na każdej sesji, od kiedy w 2016 roku został radnym, zastępując Tomasza Lewandowskiego, mianowanego wtedy na stanowisko wiceprezydenta. (…)

Tylko 812 razy na 1317 głosowań przycisk nacisnął radny PO Tomasz Stachowiak (61,66 proc.). Stachowiak był też najrzadziej spośród wszystkich radnych obecny na komisjach, do których się zapisał.


CAŁY TEKST: Przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz podsumowuje kadencję

Relacja z konferencji Partii Razem.

- Jako Partia Razem równość rozumiemy bardzo szeroko. (…) Dlatego podstawowym filarem jest nasz program żłobkowy i przedszkolny – mówił Jakub Skurzyński, kandydat Razem w wyborach do sejmiku. (…)

Na koniec uczestnicy konferencji podpisali „Deklarację świeckości”, która mówi o oderwaniu samorządu od Kościoła, braku finansowania Kościoła ze środków publicznych, świecki charakter instytucji i urzędowych uroczystości. Zaznaczyli jednak, że deklaracja nie jest w żadnym wypadku antykościelna czy antyreligijna.


CAŁY MATERIAŁ: Kandydaci partii Razem w Poznaniu podpisują Deklarację Świeckości i stawiają na równość

RADIO POZNAŃ

Wywiad z Jarosławem Puckiem w audycji „Kluczowy temat”.

Wierzy pan w II turę?
- Do końca będę wierzył. Na tym to polega. W moim przypadku wejście do II tury, choćby minimalną przewagą, daje olbrzymią przewagę nad prezydentem Jaśkowiakiem.

Czyli podzielił pan kampanię na dwie części? Najpierw dostać się do II tury, a potem dopiero zaczyna się walka…
- To dwa zupełnie różne mechanizmy. (…) Problem polega na tym, żeby sobie też uświadomili wyborcy PiS-u dzisiaj, że głosowanie na Tadeusza Zyska jest de facto głosowaniem na Jacka Jaśkowiaka w II turze.

I to jest dylemat, który muszą ci wyborcy rozstrzygnąć, ponieważ Tadeusz Zysk nie ma szans w II turze z Jackiem Jaśkowiakiem. Nie dzisiaj, nie teraz i nie w Poznaniu.




Wspólna kampania działaczy osiedlowych startujących z list Koalicji Obywatelskiej, PiS, Lewicy i Prawa do Miasta.

Andrzej Rataj, Michał Kondella, Tomasz Dworek i Jacek Maleszka walczą o mandat radnego z okręgu obejmującego Stare Miasto. Choć konkurują, to postanowili działać razem.

- Chcemy wspólnie podkreślić, że jesteśmy wszyscy ze Starego Miasta, a Stare Miasto jest jedno, piękne i wspaniałe - mówi Andrzej Rataj z Koalicji Obywatelskiej, czyli PO i Nowoczesnej. Tomasz Dworek z Lewicy dodaje, że kandydaci już wspólnie działają w radzie osiedla.


CAŁY MATERIAŁ: Cud przed wyborami w Poznaniu

To już przesądzone: żadne prace przy budowie tramwaju na Naramowice nie ruszą przed wyborami.

- Czekamy na zakończenie kontroli Urzędu Zamówień Publicznych - mówi Radiu Poznań prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich Jaromir Weigel.

- Czekamy teraz na informację, że jest wszystko w porządku - mówi prezes. Pytany czy w tym roku budowa ruszy odpowiada, że nie chce o tym mówić na 100%,ale na 99% powinna ruszyć. - Tramwajem pojedziemy w 2021 roku - dodaje prezes Jaromir Weigel.


CAŁY MATERIAŁ: Przed wyborami nie będzie budowy tramwaju na Naramowice

TVP POZNAŃ

Tadeusz Zysk rozdawał od świtu ekologiczne torby na pętli tramwajowej na os. Sobieskiego.

- Tutaj zaczyna się ta linia Pestki, czyli Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, czyli premetra, którego jestem gorącym orędownikiem. (…) To było prekursorskie rozwiązanie, cała Polska nam zazdrościła, dojechaliśmy do dworca… no i stanęło to. Ja chcę kontynuować tę linię do Lubonia – mówi Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania.

CAŁY MATERIAŁ: PiS w ofensywie

I relacja ze środowej kampanii w wykonani kandydatów spoza PiS-u.

Większa aktywność kobiet w życiu politycznym i równość również w życiu lokalnym – to priorytet dla poznańskich działaczy Partii Razem oraz Lewicy.

- Należy kobiety aktywizować, aby organizowały się w już istniejących partiach politycznych na poziomie nawet małych miejscowości – mówi Hanna Zagulska, kandydatka Lewicy do rady miasta.

Z kolei priorytetem dla Przemysława Hinca, kandydata na prezydenta Poznania komitetu wyborczego Kukiz’15, jest wsparcie dla poznańskich przedsiębiorców.

- Chcemy im pomóc w uzyskaniu pieniędzy, które im się należą. Są różne dotacje, różne programy pomocowe, dotacje z Unii Europejskiej – mówi Przemysław Hinc.


CAŁY MATERIAŁ: Przedwyborcze pomysły na Poznań i Wielkopolskę

TELEWIZJA WTK

Krzysztof Czub podsumowuje najciekawsze momenty wtorkowej debaty kandydatów na prezydenta.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(


Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: