Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

Jestem dziennikarzem Polsat News. Wcześniej przepracowałem kilkanaście lat w poznańskich mediach. Na blogu Poznań Spoza Kamery w wolnym czasie piszę o ważnych dla miasta sprawach, głównie politycznych, ale też np. związanych z inwestycjami.

Pracuję w Polsacie od lutego tego roku. Przygotowuję m.in. materiały do tzw. bocznych wydań Wydarzeń o 12.50 i 15.50 oraz relacje reporterskie "z terenu" (również na żywo) na antenę Polsat News.

Podejmując pracę w Polsacie przeprowadziłem się do Warszawy. Wcześniej całe życie (w sumie 34 lata) mieszkałem w Poznaniu. To nadal jest mój dom - nawet jeśli mam też teraz drugi w stolicy.

Do niedawna pracowałem w poznańskiej telewizji WTK, gdzie byłem reporterem i wydawcą programu informacyjnego Puls Dnia oraz gospodarzem Wieczoru WTK.

Prowadziłem też co 2 tyg. autorski program publicystyczny Gorący Temat, w którym rozmawiałem z politykami i innymi zapraszanymi gośćmi.

Zanim przyszedłem do WTK - przez kilka lat (2009-2016) pracowałem w Gazecie Wyborczej w jej poznańskiej redakcji, gdzie zajmowałem się m.in. samorządem, inwestycjami i transportem...

...a jeszcze wcześniej, będąc w liceum, jako tzw. dziennikarz obywatelski pisałem teksty dla nieistniejącego już dziś portalu Wiadomości24.pl.

Jestem absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej (licencjat) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, I LO oraz Gimnazjum Dwujęzycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także szkoły podstawowej nr 35 na os. Łokietka.

Jako dziennikarz relacjonowałem m.in. przebieg kampanii w wyborach samorządowych, lokalne wątki kampanii prezydenckich, parlamentarnych i do europarlamentu, głośne sprawy sądowe, przygotowania Poznania do Euro 2012 oraz sam przebieg turnieju w mieście.

Przeprowadzałem wywiady z prezydentami Poznania (Jacek Jaśkowiak, wcześniej Ryszard Grobelny), byłymi premierami (Hanna Suchocka, Ewa Kopacz, Leszek Miller), ministrami i wiceministrami (Szymon Szynkowski vel Sęk, Jadwiga Emilewicz), liderami partii politycznych (Grzegorz Schetyna, Adam Szłapka, Ryszard Petru, Adam Bielan), autorytetami prawniczymi (prof. Ewa Łętowska).

Poza pracą jestem fanem sportu w wielu postaciach, zarówno jako kibic, jak i sportowiec amator. Jako nastolatek trenowałem lekką atletykę w Olimpii Poznań. Później przez kilka lat amatorsko próbowałem swoich sił w triathlonie. Teraz znów skupiam się na bieganiu.

W wolnych chwilach lubię też spontanicznie wyskoczyć do kina, wypić dobrą kawę albo zostać w domu i poczytać dobrą książkę. W wakacje lubię wypady do zagranicznych miast - o ile tylko czas i budżet pozwala ;)

Zapraszam też na moje social media i do kontaktu ze mną:

Napisz do mnie

Możesz skontaktować się ze mną mailem: s.liponski (at) wtk.pl
...albo napisać wiadomość przez formularz kontaktowy: