Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeJestem dziennikarzem poznańskiej telewizji WTK. Na blogu Poznań Spoza Kamery w wolnym czasie piszę o ważnych dla miasta sprawach, głównie politycznych, ale też np. związanych z inwestycjami.

Mieszkam w Poznaniu od urodzenia: dawniej na Naramowicach, potem na Łazarzu, a od paru lat - w ścisłym centrum miasta.

Jako dziennikarz WTK jestem reporterem programu informacyjnego Puls Dnia oraz gospodarzem Wieczoru WTK. Czasem bywam również wydawcą, czyli "szarą eminencją", która nie pokazuje się wtedy na ekranie.

Prowadzę też autorski program publicystyczny Gorący Temat (co 2 tyg. w czwartki - od września do czerwca), w którym rozmawiam z politykami i innymi zapraszanymi gośćmi.

Zanim przyszedłem do WTK - przez kilka lat (2009-2016) pracowałem w Gazecie Wyborczej w jej poznańskiej redakcji, gdzie zajmowałem się m.in. samorządem, inwestycjami i transportem...

...a jeszcze wcześniej, będąc w liceum, jako tzw. dziennikarz obywatelski pisałem teksty dla nieistniejącego już dziś portalu Wiadomości24.pl.

Jestem absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej (licencjat) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, I LO oraz Gimnazjum Dwujęzycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a także szkoły podstawowej nr 35 na os. Łokietka.

Jako dziennikarz relacjonowałem m.in. przebieg kampanii w wyborach samorządowych, lokalne wątki kampanii prezydenckich, parlamentarnych i do europarlamentu, głośne sprawy sądowe, przygotowania Poznania do Euro 2012 oraz sam przebieg turnieju w mieście.

Przeprowadzałem wywiady z prezydentami Poznania (Jacek Jaśkowiak, wcześniej Ryszard Grobelny), byłymi premierami (Ewa Kopacz, Leszek Miller), ministrami i wiceministrami (Szymon Szynkowski vel Sęk, Jadwiga Emilewicz), liderami partii politycznych (Grzegorz Schetyna, Adam Szłapka, Ryszard Petru, Adam Bielan), autorytetami prawniczymi (prof. Ewa Łętowska).

Poza pracą jestem fanem sportu w wielu postaciach, zarówno jako kibic, jak i sportowiec amator. Jako nastolatek trenowałem lekką atletykę w Olimpii Poznań. Później przez kilka lat amatorsko próbowałem swoich sił w triathlonie. Teraz znów skupiam się na bieganiu.

W wolnych chwilach lubię też spontanicznie wyskoczyć do kina, wypić dobrą kawę albo zostać w domu i poczytać dobrą książkę. W wakacje lubię wypady do zagranicznych miast - o ile tylko czas i budżet pozwala ;)

Zapraszam też na moje social media i do kontaktu ze mną:

Napisz do mnie

Możesz skontaktować się ze mną mailem: s.liponski (at) wtk.pl
...albo napisać wiadomość przez formularz kontaktowy: