Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeWybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 11 PAŹDZIERNIKA. Tadeusz Zysk ramię w ramię z Bartłomiejem Wróblewskim zapowiada budowę hali

#Wybory 2018 #Poznań #przegląd prasy #Tadeusz Zysk #Bartłomiej Wróblewski #PiS #Święty Marcin

SEWERYN LIPOŃSKI
11 października 2018

- Taka hala jest w tej chwili budowana we Wrocławiu, została zbudowana w Toruniu, istnieje w Gdańsku i Sopocie, jest w Krakowie. I poznaniacy np. na dobre koncerty jadą do Torunia – mówi Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania, uzasadniając pomysł budowy hali widowiskowo-sportowej.

Co ciekawe, Tadeusz Zysk pojawił się na konferencji wspólnie z posłem Bartłomiejem Wróblewski, który zapowiedział rządowe wsparcie dla takiej inwestycji. Jeszcze parę miesięcy temu obaj panowie ostro rywalizowali o to, kto powinien być kandydatem PiS na prezydenta Poznania.

Poza tym szału dziś nie ma. Kolejne pomysły – tym razem na szkołę – przedstawiła koalicja Prawo do Miasta. Mamy też kolejny wykolejony tramwaj na Św. Marcinie i dalszy ciąg sprawy sędziego, który uniewinnił Joannę Jaśkowiak.

GŁOS WIELKOPOLSKI

Żadnych typowo związanych z wyborami tekstów dziś w „Głosie” nie ma.

Teksty z konferencji, na których miasto chwaliło się planowaną modernizacją łazienek rzecznych, elektronicznymi tablicami na przystankach, a nawet prywatną inwestycją przy ul. Szkolnej, sobie darujemy.

GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Tu również o wspomnianych zapowiedziach miasta. Także o nowych witrynach na Św. Marcinie.

Jest za to ciąg dalszy sprawy sędziego Sławomira Jęksy, któremu grozi postępowanie dyscyplinarne za uzasadnienie wyroku, jaki wydał w sprawie Joanny Jaśkowiak.

Teraz dowiedzieliśmy się, jakie konkretnie zarzuty ma wobec sędziego rzecznik Radzik.

Jego zdaniem Jęksa dopuścił się przewinienia dyscyplinarnego polegającego na „uchybieniu godności zawodu przez naruszenie zasady apolityczności oraz zasad etyki zawodowej”.

Miało to „przynieść ujmę godności sędziego i podważyć zaufanie do jego niezawisłości i bezstronności politycznych ocen”. Przewinienia miał się dopuścić przy wygłaszaniu ustnego uzasadnienia wyroku. Sędzia Jęksa dostał dwa tygodnie na złożenie wyjaśnień.


CAŁY TEKST: Rzecznik dyscyplinarny uważa, że sędzia Sławomir Jęksa naruszył zasadę apolityczności

RADIO POZNAŃ

Relacja z wieczornej debaty kandydatów na prezydenta Poznania w izbie rzemieślniczej.

- Czas to pieniądz - mówił Tadeusz Zysk. W jego ocenie tracąc czas w korkach przedsiębiorcy tracą pieniądze. Konieczna w jego ocenie jest budowa kolejny ram komunikacyjnych.

Tego samego zdania jest Wojciech Bratkowski, który twierdzi, że trzeba budować nowe drogi. Jacek Jaśkowiak jest zdania, że w walce z korkami pomogą dalsze inwestycje w transport publiczny. Im mniej aut w mieście, tym bardziej nowoczesne miasto.


CAŁY MATERIAŁ: Siedem pomysłów na rozładowanie korków w mieście

Znowu wykolejenie tramwaju w rejonie Św. Marcina. O sprawę dopytuje radny Tomasz Lipiński:

- To jest niebezpieczne dla pasażerów. Cieszę się, że nikomu nic się nie stało. Ale tu wciąż trwa normalna budowa, tu jest ciężki sprzęt, puszczanie tramwajów na torowisko, który jest placem budowy, według mnie jest przedwczesne.

Od roku na ulicy Święty Marcin jest prowadzony remont. We wrześniu tramwaje wróciły na tę ulicę i jeżdżą po nowym torowisku. Do pierwszego wykolejenia doszło 15 września. Dziś jest kolejny taki przypadek.

Według Ryszarda Tomczaka z Nadzoru Ruchu MPK prace na ulicy Święty Marcin nie mają na to wpływu.


CAŁY MATERIAŁ: Czy tramwaje na ulicę Święty Marcin nie wróciły zbyt szybko?

TVP POZNAŃ

Tadeusz Zysk zapowiada budowę hali widowiskowo-sportowej za 300-350 mln zł i robi to ramię w ramię z posłem Bartłomiejem Wróblewskim.

Poznaniowi potrzebna jest hala widowiskowo-sportowa dla 20 tys. widzów – przekonuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta dr Tadeusz Zysk.

- Poznań zawsze miał dobre sporty nie tylko takie bardzo popularne jak piłka nożna, ale sporty cieszące się troszkę mniejszą popularnością, jak piłka ręczna, koszykówka – mówi Tadeusz Zysk. Europejski poziom inwestycji zapewnić ma m.in. wsparcie rządowe.

- Jeśli Tadeusz Zysk wygra wybory, wydaje mi się, że jest olbrzymia szansa, dlatego że grunt pod te decyzje był przygotowywany przez cały ostatni rok – mówi poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.


Jeszcze w tym samym materiale wzmianka o zapowiedziach koalicji Prawo do Miasta dotyczących oświaty.

- Chcielibyśmy podnieść jakość poznańskiej edukacji, aby nasze dzieci nie musiały szukać dobrych szkół po całym mieście. W związku z tym dobra szkoła powinna być blisko domu każdego ucznia – mówi Dorota Bonk-Hammermeister, kandydatka koalicji Prawo do Miasta na prezydenta Poznania.

Kandydatka obiecuje podwyżki dla nauczycieli oraz bardziej atrakcyjną ofertę edukacyjną poznańskich szkół.


CAŁY MATERIAŁ: Poznań ma zyskać nową halę widowiskowo-sportową. Kandydat PiS-u przedstawił projekt

TELEWIZJA WTK

Tu również materiał o pojednaniu Tadeusza Zyska z Bartłomiejem Wróblewskim i ich deklaracjach dotyczących budowy hali widowiskowo-sportowej.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: