Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

17 września 2018

ANKIETA KANDYDATKI. Dorota Bonk-Hammermeister lubi musicale, grywa w badmintona i chciała być weterynarzem

#Wybory 2018 #Poznań #Dorota Bonk-Hammermeister #ankieta kandydata #Prawo do Miasta #ruchy miejskie

SEWERYN LIPOŃSKI
17 września 2018

- Mamy dobry, merytoryczny i przyjazny dla mieszkańców program. Kandyduję na stanowisko prezydentki, aby ten program realizować - mówi Dorota Bonk Hammermeister.

Kandydatka koalicji Prawo do Miasta jest trzecią, która dla czytelników Poznań Spoza Kamery wypełniła krótką ankietę, z pytaniami poważnymi i… takimi nieco luźniejszymi. Przedtem ankietę wypełnili już Tadeusz Zysk i Jacek Jaśkowiak:

ANKIETA KANDYDATA. Tadeusz Zysk lubi "Władcę Pierścieni", filmy Felliniego i podróże do Afryki
ANKIETA KANDYDATA. Jacek Jaśkowiak w szkole lubił polski, "Lalkę" i chciał zostać zakonnikiem

Jeśli chodzi o Dorotę Bonk-Hammermeister, to już co nieco mogliście się o niej dowiedzieć choćby przed tygodniem, gdy przedstawialiśmy ją w naszym cyklu na antenie WTK.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(Zatem… Kandydatka koalicji Prawo do Miasta jest absolwentką filozofii, pracuje jako księgowa, a jako mała dziewczynka chciała być… no nie, nie kandydatką na prezydenta Poznania, tylko weterynarzem.

Trudno jej wskazać ulubioną książkę – tyle ich czyta. Nieco łatwiej jest z filmami, może dlatego, że w tym przypadku DBH ma wyraźnie sprecyzowany ulubiony gatunek. To musicale. W szkole lubiła zajęcia praktyczno-techniczne i – jeśli spojrzymy na jej hobby – podobne zamiłowania zostały jej do dziś.

A dlaczego zdecydowała się kandydować na prezydenta Poznania? Zapraszam do zapoznania się z całą ankietą wypełnioną przez Dorotę Bonk-Hammermeister.DOROTA BONK-HAMMERMEISTER
Kandydatka koalicji Prawo do Miasta na prezydenta Poznania

Data i miejsce urodzenia
9 stycznia 1971, Oborniki

Wykształcenie
Filozofia na UAM

Doświadczenie zawodowe
Zaczynałam od sprzedaży reklam do książek telefonicznych w latach 90-tych, zajmowałam się też po drodze marketingiem i promocją, od lat już pracuję w finansach – kadrach i księgowości.

Dlaczego zdecydowała się Pani kandydować na prezydenta Poznania? (prośba o krótkie uzasadnienie w 2-3 zdaniach)

Poznańskim ruchom miejskim udało się stworzyć najszerszy w historii poznańskich wyborów samorządowych ruch społeczny, zrzeszający poznanianki i poznaniaków z organizacji społecznych, rad osiedli oraz oddolnych inicjatyw mieszkańców. Mamy doświadczenie w pracy na rzecz naszego miasta i mamy dobry, merytoryczny i przyjazny dla mieszkańców program. Kandyduję na stanowisko prezydentki, aby ten program realizować.

Jakie jest Pani hasło wyborcze?
Masz prawo do miasta.

Program wyborczy lub chociaż wstępny zarys
Jest już dostępny na stronie internetowej koalicji Prawo do Miasta

Poza tym prośba o kilka luźniejszych informacji – żeby nie było tylko tak bardzo poważnie :)

Ulubiona książka?
Nie mam jednego ulubionego tytułu, kiedy trafiam na autorkę lub autora, który mnie zachwyci – czytam wszystko, co napisali.

Ulubiony film?
Jestem miłośniczką klasycznych musicali, jak np. „Hair”, „Jesus Christ Superstar” czy „Skrzypek na dachu”. Mogę je oglądać wielokrotnie. Muszę też przyznać się do pewnej słabości: ilekroć trafię w telewizji na „Znachora”, obojętnie w którym momencie zacznę oglądać, muszę obejrzeć do końca…Ulubiona potrawa?
Zupy: ogórkowa, żurek, barszcz ukraiński, soljanka i wiele innych ;)

Jakie jest Pani hobby?
Lubię śpiewać, uprawiać ogródek, czytać, lubię robótki ręczne różnego rodzaju.

Czy uprawia Pani, choćby rekreacyjnie, jakiś sport?
Gimnastyka poranna i badminton od czasu do czasu to wszystko, na co znajduję czas.

Jaki był Pani ulubiony i nieulubiony przedmiot w szkole?
Ulubiony – zajęcia techniczno-praktyczne w szkole podstawowej, na których uczyliśmy się gotować, szyć i robić karmniki. Najmniej ulubiony: przysposobienie obronne.

Kim chciała Pani zostać w przyszłości, gdy była Pani dzieckiem?
Weterynarzem.

--

Powyższe informacje trafią oczywiście również na stronę z informacjami o Dorocie Bonk-Hammermeister w dziale Kandydaci na prezydenta.

Cały czas czekam na odpowiedzi od Jarosława Pucka i Tomasza Lewandowskiego. Znamy już także dwóch kolejnych kandydatów na prezydenta, czyli Włodzimierza Nowaka i Wojciecha Bratkowskiego, także do nich lada moment trafi powyższa ankieta.

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: