Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycje

13 września 2018

Wybory 2018. PRZEGLĄD PRASY 13 WRZEŚNIA. Tadeusz Zysk obiecuje premetro, III ramę i przekonuje, że "pieniądz jest wtórny"

#Wybory 2018 #Poznań #przegląd prasy #Tadeusz Zysk #Tomasz Lewandowski #III rama komunikacyjna

SEWERYN LIPOŃSKI
13 września 2018

- Przecież mieszkańcy płacą podatki. Ponadto miasto jest po to, żeby wygenerować pieniądze. Pamiętajmy też, że pieniądz jest wtórny. Najważniejszy jest pomysł – przekonuje Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania, w rozmowie z „Głosem Wielkopolskim”. I składa kolejne odważne obietnice.

Poza obszernym wywiadem z Tadeuszem Zyskiem mamy też sporo o Tomaszu Lewandowskim, który we wtorek wieczorem zainaugurował kampanię, a wczoraj był m.in. gościem Otwartej Anteny w WTK.

GŁOS WIELKOPOLSKI

Kolejny wywiad z kolejnym kandydatem na prezydenta Poznania. Tym razem jest to Tadeusz Zysk, który przekonuje, że Jacek Jaśkowiak zawiódł nadzieje poznaniaków.

- Pierwsza fundamentalna sprawa to czy Poznań jest gotowy na wybór kandydata, który popiera konserwatywne wartości oraz wolną gospodarkę. Druga istotna rzecz to fakt, że mam wizję Poznania i konkretne rozwiązania różnych problemów, które się nagromadziły.

Przeprowadzający rozmowę Norbert Kowalski pyta Zyska o głośny pomysł budowy tzw. premetra.

Premetra, o którym wiceprezydent Maciej Wudarski mówi, że to „wyborcza bujda na resorach”.
- Wiceprezydent Maciej Wudarski ma prawo do wygłaszania swoich opinii. Natomiast wiem jedno – kiedy w Warszawie nie było metra, tamtejsza komunikacja autobusowa i tramwajowa się zwijała. Tak samo jest teraz w Poznaniu. Wystarczy zobaczyć puste tramwaje, którymi niewielu chce jeździć. (…)

Przywróciłby pan do pracy oficera rowerowego?
- Taka osoba musi być. Poprzedni oficer odszedł z hukiem, ale to chyba standardowe dla prezydenta Jaśkowiaka. Mam wrażenie, że on nie umie współpracować z ludźmi. Co chwilę widać, że rozstaje się z kimś w nieporozumieniu.


Kandydat PiS na prezydenta Poznania zapowiada też m.in. budowę kilku tysięcy mieszkań komunalnych, dokończenie I ramy komunikacyjnej i – uwaga! - budowę III ramy.

Ale skąd na to wszystko wziąć pieniądze?
- Przecież mieszkańcy płacą podatki. Ponadto miasto jest po to, żeby wygenerować pieniądze. Pamiętajmy też, że pieniądz jest wtórny. Najważniejszy jest pomysł.

Bo nawet jeśli ma pan pieniądze, ale głupi pomysł, to szybko pan zbankrutuje. A jak ma pan dobry pomysł, to przyciągnie też pieniądze.


CAŁY WYWIAD: Tadeusz Zysk: Jacek Jaśkowiak został prezydentem na fali marzeń poznaniaków. Zawiódł ich nadzieje

GAZETA WYBORCZA POZNAŃ

Dzisiaj w „Wyborczej” szerzej o Lewicy i jej wtorkowej inauguracji kampanii.

Nowoczesne i opiekuńcze miasto proponuje kandydat Lewicy na prezydenta Tomasz Lewandowski. Jedynkami na listach wyborczych Lewicy do rady miasta są w większości kobiety. (…)

Lewica rządzi Poznaniem w koalicji z Platformą. Lewandowski przypominał, co udało się osiągnąć lewicowym radnym w ostatnich czterech latach. Wymienił m.in. stworzenie systemu miejskich dopłat do miejsc w żłobkach, dzięki czemu „rodzice mogą wrócić na rynek pracy, jeśli tego chcą”. Podkreślał, że to był warunek porozumienia z PO.


CAŁY TEKST: Lewica zjednoczyła się, a teraz ogłasza program i hasło. Poznań ma być solidarny i sprawiedliwy

RADIO POZNAŃ

Tu z kolei rozmowa z Tomaszem Lewandowskim.Relacja z konferencji Jacka Jaśkowiaka i Mariusza Wiśniewskiego nad Wartą.

Jak zapowiada wiceprezydent Poznania podobnych i większych inwestycji będzie w najbliższych latach więcej.

- To m.in budowa kładki pieszo-rowerowej między Maltą a Chwaliszewem. W tej chwili przystępujemy do prac projektowych. Chcemy, żeby całość była gotowa na rok 2021 - mówi wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Urzędnicy chwalą się, że na brzegu rzeki dzieje się coraz więcej. Odbywały się tu koncerty i pokazy filmowe, działały miejskie plaże. Statki - Bajka i Widmo - odbyły 150 weekendowych kursów, zanotowano też 700 wejść i wyjść różnych jednostek korzystających z portu.


CAŁY MATERIAŁ: Władze Poznania zapowiadają więcej inwestycji nad Wartą

TVP POZNAŃ

Spotkanie z Tadeuszem Zyskiem i radnymi PiS.

- Myślę, że Poznań jest takim miastem, jednym z nielicznych, które składają się jakby z osobnych miast, dzielnic. Łazarz się bardzo różni od Sołacza, od Winograd, tak się Poznań rozwijał – mówi Tadeusz Zysk, kandydat PiS na prezydenta Poznania.

- Chodzi też o to, abyśmy się wsłuchali, zwłaszcza pan Tadeusz Zysk, w to, co mówią mieszkańcy, i ewentualnie skorygowali czy dołożyli do swojego planu – mówi Lidia Dudziak, radna PiS.


CAŁY MATERIAŁ: Spotkanie z kandydatem PiS na prezydenta Poznania

TELEWIZJA WTK

Tym razem w naszym cyklu gościem był Tomasz Lewandowski. Zobaczcie materiał o nim i ponad półgodzinną rozmowę w Otwartej Antenie.

Ups... Tu kiedyś było zamieszczone wideo, którego już nie ma w internecie :(

Spodobał Ci się ten tekst? Możesz go udostępnić: