Polub fanpage na FB

Poznań Spoza Kamery

Poznań Spoza Kamery

#polityka  #Poznań  #wybory  #samorząd  #inwestycjeEUROWYBORY 2019 » KOMITETY » Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość


Info o komitecie i jego program

Obóz rządzący Polską od 2015 r. Komitet nosi nazwę Prawo i Sprawiedliwość, jednak de facto są to listy całej Zjednoczonej Prawicy, w której skład wchodzą również politycy Porozumienia oraz Solidarnej Polski.

Przedstawiciele PiS od czasu przejęcia rządów mówią o polityce "wstawania z kolan". Ich zdaniem Polska przez osiem lat rządów PO-PSL była zbyt uległa wobec najsilniejszych państw Unii Europejskiej - w szczególności wobec Niemiec i Francji.

Rządząca ekipa popiera ideę UE jako "Europy ojczyzn". Sprzeciwia się próbom ingerencji unijnych instytucji w wewnętrzne sprawy państw członkowskich - takich jak ustrój i niezależność sądownictwa czy przestrzeganie praworządności.

Strona www
www.pis.org.pl

Facebook
www.facebook.com/pisorgpl/

Twitter
twitter.com/pisorgpl

Lider listy w Wlkp

ZDZISŁAW KRASNODĘBSKI

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego od marca 2018 r. Profesor Uniwersytetu w Bremie, socjolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych.

Nie należy do PiS - ale jest z partią związany m.in. jako członek jej rady programowej. To z jej list zdobył w 2014 r. mandat europosła. Wiceprzewodniczącym PE został po dymisji innego europosła PiS Ryszarda Czarneckiego.

Wykładał na licznych uczelniach - również zagranicznych. Zasiadał w komitecie socjologii Polskiej Akademii Nauk w latach 1999-2006, należy do rady Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, jest też przewodniczącym rady Instytutu Zachodniego w Poznaniu.

Szczegółowa sylwetka Zdzisława Krasnodębskiego na jego stronie internetowej
 

Cała lista kandydatów w Wlkp

1. Zdzisław Krasnodębski
2. Andżelika Możdżanowska
3. Joanna Lichocka
4. Szymon Szynkowski vel Sęk
5. Ryszard Bartosik
6. Marcin Porzucek
7. Lidia Dudziak
8. Robert Popkowski
9. Joanna Frankiewicz
10. Jan Dziedziczak
 

WYWIADY Z KANDYDATAMI Prawo i Sprawiedliwość Z WLKP

Wywiad z Joanną Lichocką [Radio Poznań]
Gościem "Kluczowego Tematu" była kandydatka do Parlamentu Europejskiego Joanna Lichocka.

Wywiad z Janem Dziedziczakiem [Radio Poznań]
Gościem audycji Kluczowy Temat był poseł PiS Jan Dziedziczak, który mówił na antenie, że nie ma tematu roszczeń żydowskich w stosunku do państwa polskiego.

Wywiad z Andżeliką Możdżanowską [TVP Poznań]
Wywiad z Andżeliką Możdżanowską, kandydatką PiS do Parlamentu Europejskiego, w TVP Poznań.

Wywiad ze Zdzisławem Krasnodębskim [TVP Poznań]
Wywiad ze Zdzisławem Krasnodębskim, wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego i liderem listy PiS w eurowyborach, w TVP Poznań.

Andżelika Możdżanowska w PSL mówiła "PiS kłamał, kłamie i kłamać będzie", dziś startuje od Kaczyńskiego [Gazeta Wyborcza]
- Mogę z czystym sumieniem spojrzeć sobie w lustro, bo wchodząc do rządu PiS, nie sprzeniewierzyłam się żadnym swoim wartościom - mówi Andżelika Możdżanowska, wiceminister inwestycji i rozwoju oraz kandydatka PiS do PE, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Zdzisław Krasnodębski: Słowa Junckera ucinają wszelkie dalsze spekulacje na temat rzekomego polexitu [Radio Poznań]
- Nie tylko Parlament Europejski, ale także sama Komisja Europejska często nie jest jednolita w swoich stanowiskach politycznych - mówi Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący PE i lider listy PiS w eurowyborach, w Radiu Poznań.

Wywiad z Szymonem Szynkowskim vel Sęk [TVP Poznań]
Wywiad z Szymonem Szynkowskim vel Sęk, wiceministrem spraw zagranicznych i kandydatem PiS do PE, w TVP Poznań.

Zdzisław Krasnodębski: Mieszkać w Niemczech to nie hańba [Gazeta Wyborcza]
- Poznań ma swoją specyfikę. Słyszę, że środowiska konserwatywne związane z PiS są dosyć słabe, że tworzą je tylko zamknięte kręgi przyjaciół. W stolicy w niektórych dzielnicach PiS ma przewagę, w Poznaniu chyba takich dzielnic nie ma - mówi Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i lider listy PiS do PE, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Jan Dziedziczak: Zaprośmy do Polski tych ludzi, którzy się z Polską utożsamiają [Radio Poznań]
- My chcemy zamiast ludzi z Afryki czy Bliskiego Wschodu zapraszać w pierwszej kolejności ludzi, którzy są Polakami, których przodkowie byli Polakami, których historia pozostawiła poza naszymi granicami - mówi Jan Dziedziczak, kandydat PiS do PE, w Radiu Poznań.

Szymon Szynkowski vel Sęk: Świat ma obowiązek upomnieć się o prześladowanych chrześcijan [Radio Poznań]
- Rząd polski na wielu forach, czy to na forum ONZ, ale również na forach unijnych, zwraca uwagę i podkreśla konieczność solidarnego reagowania na to dramatyczne zjawisko prześladowań chrześcijan na świecie - mówi Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych i kandydat PiS do PE, w Radiu Poznań.

Andżelika Możdżanowska: Subregion koniński będzie objęty szczególnym rządowym wsparciem [Radio Poznań]
- Każdy region, który boryka się dzisiaj z problemami w zakresie restrukturyzacji, będzie jak najbardziej wspierany przez rząd - zapowiada Andżelika Możdżanowska, wiceminister inwestycji i rozwoju oraz kandydatka PiS do PE, w Radiu Poznań.